Що таке «Психологічна готовність до навчання у школі?»

Чи віддавати дитину майбутньої осені до школи, чи ще рік почекати з початком навчання? Багатьох батьків шестирічок і, навіть тих, кому ще немає шести, хвилює це питання. Заклопотаність батьків зрозуміла: адже від того наскільки успішним буде початок шкільного навчання, залежить успішність дитини в наступні роки, її ставлення до школи, навчання і, в кінцевому результаті, благополуччя в її шкільному та дорослому житті.

За гонитвою в підготовці дитини до школи батьки часто забувають про те, що не заміниш знаннями, – про психологічну готовність до навчання у школі.

Психологічна готовність до школи – це комплексний показник, що дозволяє прогнозувати успішність чи неуспішність навчання першокласника. Під психологічною готовністю до шкільного навчання розуміють необхідний і достатній рівень психічного розвитку дитини для засвоєння шкільної програми в умовах навчання в колективі з однолітками.

Психологічна готовність до школи включає в себе такі параметри психічного розвитку:

  • Інтелектуальна готовність – Фізіологічна готовність мозку до навчання
  • Вольова готовність – Здатність робити щось всупереч складнощам
  • Соціальна готовність – Навички спілкування з іншими
  • Мотиваційна готовність – «Навіщо мені школа?»
  • Фізичне дозрівання – Готовність тіла до навчання

За допомогою фахівців і за підтримки батьків дитина впорається та після дошкільної підготовки буде готова сісти за парту, задоволена та зацікавлена у навчанні.

Психолог Наталія БАГРІЙ

Залишити коментар